| Nama merek: | Helor PC |
| Nomor Model: | G6900 |
| MOQ: | 1 buah |
| Harga: | 143.6usd |
| Waktu Pengiriman: | 7-15 Hari Kerja |
| Ketentuan Pembayaran: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Dual LAN Ports Six COM Ports and Two SATA Interfaces In-tel Celeron SATA Interfaces industrial pc mini pc
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Product Description
This industrial mini PC is equipped with an In-tel Celeron G6900 processor, supporting dual‑channel 3200MHz DDR4 SO‑DIMM memory with
a maximum capacity of 64GB. For display output, it features VGA/DP, LVDS/eDP, and HD-MI/Dual‑layer HD-MI interfaces, enabling synchronous
and asynchronous triple‑display operation. It comes with 2 Realtek Gigabit Ethernet ports, 1 M.2 Key‑M slot for adaptive NVMe/SATA SSD,
1 Mini‑PCIe slot (for WIFI/4G), 1 PCIe 4.0 ×4 slot, and up to 9 USB ports.
It is built‑in with 6 RS232 serial ports, 4 of which support RS485 communication.
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Specifications
| Processor | H610 Motherboard + Intel Celeron G6900 Processor (Dual‑Core Dual‑Thread, Base Frequency: 3.4GHz) |
| Memory | 2*SO‑DIMM DDR4 3200MHz *2, up to 64GB supported |
| Hard Disk | 2*SATA 3.0 / 1*M.2 2280/2240, supporting adaptive NVME and SATA |
| Network | 2*Realtek Gigabit Ethernet NIC |
| Audio | Onboard ALC897,6-channel High-Definition Audio Controller |
| Display | Supports synchronous/asynchronous triple display (HD-MI, VGA, onboard LVDS) |
| Operating Environment | -10°C ~ +60°C |
| Other Functions | Watchdog function / Wake-on-LAN / PXE support |
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Product Details
![]()
![]()
Equipped with abundant expansion interfaces to meet diverse industrial requirements.Front panel: Power switch, USB 2.0 port, function button.
Rear panel: COM-RS232 serial ports (COM1 optional for RS485/422, COM2 optional for RS485), HD-MI, VGA, 12V DC power port, USB 3.0, Gigabit Ethernet port, audio input and audio output.
![]()
| Nama merek: | Helor PC |
| Nomor Model: | G6900 |
| MOQ: | 1 buah |
| Harga: | 143.6usd |
| Detail Kemasan: | Kotak Karton |
| Ketentuan Pembayaran: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Dual LAN Ports Six COM Ports and Two SATA Interfaces In-tel Celeron SATA Interfaces industrial pc mini pc
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Product Description
This industrial mini PC is equipped with an In-tel Celeron G6900 processor, supporting dual‑channel 3200MHz DDR4 SO‑DIMM memory with
a maximum capacity of 64GB. For display output, it features VGA/DP, LVDS/eDP, and HD-MI/Dual‑layer HD-MI interfaces, enabling synchronous
and asynchronous triple‑display operation. It comes with 2 Realtek Gigabit Ethernet ports, 1 M.2 Key‑M slot for adaptive NVMe/SATA SSD,
1 Mini‑PCIe slot (for WIFI/4G), 1 PCIe 4.0 ×4 slot, and up to 9 USB ports.
It is built‑in with 6 RS232 serial ports, 4 of which support RS485 communication.
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Specifications
| Processor | H610 Motherboard + Intel Celeron G6900 Processor (Dual‑Core Dual‑Thread, Base Frequency: 3.4GHz) |
| Memory | 2*SO‑DIMM DDR4 3200MHz *2, up to 64GB supported |
| Hard Disk | 2*SATA 3.0 / 1*M.2 2280/2240, supporting adaptive NVME and SATA |
| Network | 2*Realtek Gigabit Ethernet NIC |
| Audio | Onboard ALC897,6-channel High-Definition Audio Controller |
| Display | Supports synchronous/asynchronous triple display (HD-MI, VGA, onboard LVDS) |
| Operating Environment | -10°C ~ +60°C |
| Other Functions | Watchdog function / Wake-on-LAN / PXE support |
Industrial Mini PC with In-tel Celeron G6900 Processor Product Details
![]()
![]()
Equipped with abundant expansion interfaces to meet diverse industrial requirements.Front panel: Power switch, USB 2.0 port, function button.
Rear panel: COM-RS232 serial ports (COM1 optional for RS485/422, COM2 optional for RS485), HD-MI, VGA, 12V DC power port, USB 3.0, Gigabit Ethernet port, audio input and audio output.
![]()